Владислав Ряшин: Впровадження ребейтів дасть можливість державі заробити

Владислав Ряшин: Впровадження ребейтів гарантовано дасть можливість українській державі заробити

Одним з головних пунктів ухваленого Верховною Радою закону 3081-д «Про державну підтримку кінематографії в Україні» є запровадження системи ребейтів, що позитивно вплине не тільки на вітчизняний кінематограф, а й на економіку України. Про це в статті «Український кінематограф виходить на новий рівень - закон про підтримку ухвалено!» сказав член Експертної Ради Української Телевізійної Академії Владислав Ряшин. За його словами, у зазначеному документі закладено реальні механізми як прямої державної підтримки кінематографії - субсидії, спільне інвестування, - так і реальні механізми повернення виробникам частини кваліфікованих витрат, що вони понесли на виробництво фільмів. І саме впровадження популярної в усьому світі системи ребейтів залучає інвестиції в кіно- і серіальне виробництво в країні.

«На кожен долар, який було повернено закордонному інвестору, на кожну гривню, яку було повернено, в економіку повернеться вже в 3-5 разів більше за рахунок приходу інвестицій на весь проект. А це й заробітна платня, й робочі місця, й гонорари, й готелі, й оренда транспорту, й оренда техніки (світло, звук, технології), й податки. Впровадження ребейтів гарантовано дасть можливість українській державі заробити», - сказав він.

Владислав Ряшин відзначив, що коли закордонні компанії оцінюють загальну собівартість виробництва, вони бачать що, з одного боку, собівартість дешева, а з іншого - є ребейти. «Це «ласий шматочок» для закордонних виробників», - відзначив він.

Загалом же, за словами Владислава Ряшина, в ухваленому парламентом законі передбачаються дієві механізми розвитку кінодистриб’юторської мережі, ефективні методи боротьби з піратством в мережі інтернет. Окрім того, пропонується вважати рекламу національних фільмів соціальною рекламою для просування українського кіно; стає абсолютно прозорою система механізмів державної підтримки кінематографії та визначення розміру захищених статей державного бюджету, за рахунок яких буде здійснюватися фінансування кіновиробництва.

«Тобто, тут відображена комплексна програма, а головне - це створення механізмів, які створять привабливі умови для виробництва в Україні та інвестицій», - сказав він.

З думками інших академіків щодо Закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні» можна ознайомитись у нашій статті Український кінематограф виходить на новий рівень - закон про підтримку ухвалено!