Кабмін передав на підпис президенту закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні».

Кабінет Міністрів України рекомендував президенту Петру Порошенку підписати закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні», що був у вересні проголосований Верховною Радою у другому читання.

Як стало відомо, під час обговорення Мінфін висловив зауваження до цього закону через збільшення видатків з Державного бюджету, що буде необхідно для його реалізації. Однак після обговорення Міністерство фінансів все ж візувало цей документ.

Справа в тому, що серед іншого, закон передбачає створення Державного фонду підтримки кінематографа України, управління яким здійснюватиме центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику в цій сфері. Даний орган державної влади є головним розпорядником коштів Фонду та розпоряджається ними виключно на підставі рішень Ради щодо державної підтримки кіно. Джерелами формування Державного фонду є кошти загального фонду Держбюджету в розмірі не менше 0,2% витрат за минулий рік.

Крім того, джерелом наповнення Фонду підтримки кіно можуть бути кошти спецфонду Держбюджету отримані від реалізації майнових прав на використання фільмів, кошти, отримані відповідно до законодавства від лотерей, а також оплачені суб'єктами кінематографа за розгляд заяв на отримання субсидій.

Нагадаємо, раніше учасники “#КіноКраїни” оприлюднили перелік нормативних актів, що необхідно ще розробити та до яких треба внести зміни, аби закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні» запрацював на повну силу.