Щодо формування Експертної комісії при Держкіно України
Експертна комісія при Держкіно повинна формуватися відкрито і відповідно до критеріїв.

7 червня в Державному агентстві України з питань кіно (Держкіно) завершилося громадське обговорення кандидатур до нового складу Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно.

Академія вітає відкритий спосіб формування Експертної комісії з урахуванням думки професіоналів індустрії.

Українська Телевізійна Академія, яка представляє професійне об’єднання, направила керівництву Держкіно свої пропозиції щодо критеріїв, яким повинні відповідати члени Експертної комісії. В переліку критеріїв, крім загальних позицій (бути громадянином України, безпартійним, мати повну вищу освіту), акцент зроблений на досвід роботи в галузі і профільні знання Експертів. Експертна комісія при Держкіно повинна мінімум на дві третини складатися з людей, що мають досвід роботи в кіно і телеіндустрії.

З огляду на важливі професійні завдання, що стоять перед комісією, критерії повинні бути затверджені і оприлюднені.

В свою чергу, Українська Телевізійна Академія підтримала 20 кандидатур до складу Експертної комісії при Держкіно України. Це фахівці, які представляють різні профільні структури (Національна спілка кінематографістів України, КНУТКіТ ім. Карпенко-Карого, Асоціація «Українська кіноасоціація» та ін.).

Представники індустрії чекають від Держкіно затверджених критеріїв і сподіваються професійний підхід.